BUGYI NAGYKÖZSÉGI NAPKÖZIOTTHONOS ÓVODA

"A gyermek állandóan szembesül a kérdéssel: Mi leszel, ha nagy leszel? Nagy bátorságot tanúsítana, aki ilyenkor a felnőtt szemébe nézne, és azt mondaná:- Én nem leszek, hanem már vagyok valami. (David Elkind)

Bugyi Nagyközségben 1951. óta működik óvodai ellátás.

Három épületben hét csoport működik: a központi-Napraforgó-óvodában három, a két tagóvodában (Katica és Bóbita) két-két csoport.

Az intézmény fenntartója a Nagyközségi Önkormányzat.

A fenntartó 2008-ban KMOP pályázat útján mindhárom óvoda teljes korszerűsítését, bővítését biztosította. Mindhárom épületben jól felszerelt tornaszoba, számítógépes terem található.

A pedagógus kollégák nyitottak az új módszerekre, biztosított számukra a folyamatos önképzés.

Fogadjuk a sajátos nevelési igényű gyermekeket – munkánkat logopédus, mozgásfejlesztő pedagógus, fejlesztő pedagógus és pszichológus is segíti.

Óvodánk nevelési programja: „Óvodai nevelés játékkal, mesével”. A program lényege, hogy a jó szokások és a gyermeki műveltség megalapozása a játék és a mese nyelvén valósuljanak meg. Ezt a hitvallást vegyes csoportokban valósítjuk meg, a projektpedagógia segítségével. Igyekszünk a gyerekeknek elegendő időt és teret nyújtani a játékra, a mesére. A tevékenységek, játék, mese során, tapasztalati úton történő ismeretszerzés fontosságát preferáljuk, s kerüljük a direkt tanulást.

A vegyes csoportszervezési forma következtében a testvérpárok, barátok egy csoportba járhatnak, a szocializáció folyamata is gyorsabb.

Intézményi keretek között megoldott a logopédiai, fejlesztő és pszichológiai ellátás.

Az óvoda dolgozóinak létszáma 29  –

15  óvodapedagógus

1 óvodatitkár

2  pedagógiai asszisztens

7 dajka

1  udvari munkás

3  konyhai dolgozó

Weblap látogatottság számláló:

Mai: 17
Tegnapi: 28
Heti: 130
Havi: 606
Össz.: 137 238

Látogatottság növelés
Oldal: Bemutatkozás
BUGYI NAGYKÖZSÉGI NAPKÖZIOTTHONOS ÓVODA - © 2008 - 2024 - napraforgoovodatitkarsag.hupont.hu

A honlap magyarul nem csak a weblap első oldalát jelenti, minden oldal együtt a honlap.

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »